TAİ CHİ CHUAN FORUMU
TAİ CHİ CHUAN FORUMU
TAİ CHİ CHUAN FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TAİ CHİ CHUAN FORUMU

Tai Chi bilgi forumu

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Çeitli Tai Chi videoları
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2014 11:41 pm tarafından sonsuzkainat

» Tai chi öğrenme programı-açıklamalı görüntülü,3 boyutlu
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2014 2:14 pm tarafından sonsuzkainat

» Tai Chi ve Tez
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Kas. 10, 2013 10:04 am tarafından kup

» tai chi öğrenmek ,eğer kaderde varsa!!!!
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 5:50 pm tarafından Aleks

» Nefes çalışmaları
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 5:45 pm tarafından Aleks

» Tai Chi ve mistisizm
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 5:41 pm tarafından Aleks

» Tai chi nei kung dersleri
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 5:37 pm tarafından Aleks

» CHİ KUNG-1
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 3:19 pm tarafından Admin

» link çalışmıyor.
Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeÇarş. Tem. 21, 2010 1:47 am tarafından cicek

Bilgisayar problemleri
Bilgisayar ile ilgili sorunlar,programlar,e-kitaplar bu sitede
Bilgidenizi.forumzen.com

Navigation
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forumlara git
Forumlara gitmek için tıkla..!!!!
Partners
free forum
SİFU RAMAZAN GÖKGÖZ

SİFU RAMAZAN GÖKGÖZ
GSM:0535-8700462

mail:ramazangokgoz@gmail.com

EGE FORMKıbrıs Şehitleri cad.Mazhar Zorlu İşhanı No39 kat-1
Alsancak-İzmir

Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..

+7
karaca
adil
Oğuzhan
Admin
phantom
dragon
ihsan
11 posters
YazarMesaj
ihsan

ihsan

Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Empty
MesajKonu: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeÇarş. Ocak 17, 2007 8:01 am

Bu site hayırlı olsun.Pırıl pırıl olmuş.Bilgi içeren sitelerimiz çoğaldı.Buralarda forumlara katılarak görev yapma sırası bizde...Tüm tai Chi severlere hayırlı olsun...
dragon

dragon

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 2:00 am

Tai Chi Chuan çalışmalarını düzenli sürüdürüyorum.Bu site motive ediyor.
Chi Kung egsersizlerini her sabah uyguluyorum.Tai Chi formunu ancak fırsat buldukça yapabiliyorum.Solunum egsersizlerini 20 dakika civarında uyguluyorum.daha önce Yoga nefesi çalışmıştım.Artık sadece Taoist nefesleri uyguluyorum.
phantom

phantom

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 7:19 am

Tai chi uzun formunu öğrenmek gerekli mi?Kısa formu çalışmak mı daha iyi?18 hareket formu her yerde aynı mı,yoksa farklılıklar var mı? Razz
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 9:10 am

Bence bir sürü form öğrenmektense bir formu uzun s üre çalışmak daha iyidir.Zaten 24 Formu 4 kere yapsanız uzun form yapmış gibi olursunuz.
Öğrenmek ile bedenin formu sindirmesi farklı şeyler...
18 hareket formu genelde aynı olmakla beraber hocalar kendi tecrübeleri doğrultusund bazı değişiklikler yapabilirler.Ben de enerji spirallerini daha fazla vurgulamak için küçük değişiklikler yaptım.Önemli lan hareketlerin ruhuna uygun yapılması...
http://taichizmir.forumzen.com
Oğuzhan

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 9:26 am

Wing tsun yapıyorum.Paralel olarak tai chi yapabilir miyim? Question
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeCuma Ocak 19, 2007 3:10 pm

Elbette..tai Chi Chuan kendine özgü akıcı hareketleri ile ve solunum çalışmaları ile bütün spor çalışmalarını destekler...tai chi beden-ve zihni bütünleştirir.zaten wing tsun savunma sanatı da bunu öngörür...
adil

adil

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeC.tesi Ocak 20, 2007 1:58 pm

Tai chi konusunda buradaki yazıları zevkle takip ediyorum.Ben tai chi konusunda istikrarsız grubundanım...Bu yazılarla tekrar şevk yakalamaya çalışıyorum.Sizlerle olmak yeter.
''Bir tatlı huzur almaya geldik tai chi chuanda.....'' cheers
karaca

karaca

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Ocak 21, 2007 3:57 am

haklısın adil,bu yazıları yazan da senden pek farklı değil..Önceden günün en az 45 dakikasını tai chi chuana ayırıken,şimdi günde 15 dakika zor ayırıyorum.Yaşamın son derece karmaşık bir hale geldiği ve insanların gittikçe yalnızlaştığı dünyada tai chi bizim kendimiz olmamızı sağlıyor.Ruh- beden dengesini korumak,enerji düzeyümüzü yükseltmek için her gün 15 dakikada olsa çalışmak gerekir.Ben bu aralar bir zamanlar çalışarak açtığım ,daha sonra çalışmalarımı aksatmam nedeniyle kuma gömülen yörünge kanallarımı açmaya çalışıyorum.Ben yörüngemi özledim..Siz siz olun çalışmaların yörüngeden çıkmasına izin vermeyin...
ihsan

ihsan

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeSalı Ocak 23, 2007 3:41 am

ben de diğer çalışmaların yanında (taek won do,yoga,Wing tsun) chi kung ve tai chi çalışmalarımı sürüdrmeye çalışıyorum.Bazen ister istemez aksıyor.Sen hiç olmazsa yörüngeni açmışsın,ben onu da yapamadım...Yeniden baştan almam gerekiyor.Yörüngesiz yaşam olmaz..Epey ara verince zor gewliyor.Şimdi hocadan yeni program aldım..Yoğunlaşacağım.Bir nevi inzivaya çekileceğim...
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePtsi Şub. 26, 2007 3:31 pm

İnsanlar bilgi arayışı içinde olmakla beraber aldıkları bilgileri özümseme durumundalar.İnsanoğlu varolalıdan beri hep kendini bulma sürecinin içinde olmuştur.Taoist meditasyon ve içsel(batini9çalışmalar hep bir avuç ikrarlı tarafından uygulanmıştır.zaten bunun aksi de mümükün değildir.Dünya hayatının insanları fazlasıyla cezbettiği bu devir de kaç kişi ,zaman ayırıp meditasyon,nefes talimi,kozmik yörünge,yang bedeni çalışması,astral projeksiyon,kozmik chi kung çalışır,kaç kişi ayın,güneşin,gegzeenlerin enerjilerini çekerek galaktik beden oluşturabilir..?inisiye olmadan kaç kişi bu dünyayda ol fakat bu dünyadan olma felsefesini anlayabilir?kaç kişi IŞIK ile KARANLIK arasında farkı idrak edebilir?

Bildiklerinizin azlığına bakmayın şükredin....
karaca

karaca

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeCuma Mart 02, 2007 6:00 pm

haklısınız.Günümüzde tam bir bilgi bombardımanı içindeyiz..Bu hengamede bilgileri birinci elden alarak uygulamak,öğrenmek ,onun yaşamak tam bir ayrıcalıktır.zaten bu sitelerimiz bu alanda bizler için tam bir üniversite oldu.yukarda yazdıklarınızdan bildiklerimiz az bile olsa uygulandığı oranda önemli olacağı sonucunu çıkardım.
İna

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeSalı Mart 06, 2007 5:54 am

Tai chi konusunda çok bilgi veren bir site.Takip ediyorum.
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePtsi Nis. 02, 2007 7:23 am

Bizler tai chi chuan ve taoist meditasyon teknikleri hakkında detaylı bilgiler vermeye deevam ediyoruz.Ancak böylesine önemli konuda insanların katılımı zayıf.benim için farketmiyor,bunları ben zaten biliyorum..
adil

adil

MesajKonu: Chi   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Ağus. 19, 2007 8:05 am

benim merak ettiğim konu CHİ enerjisi nedir?nasıl tanımlanabilir?Bilimsel açıklaması nedir?Bu enerjinin geliştirilmesi için hangi sitemler ne kadar etkilidir?
by-saw

MesajKonu: Chi ve sabırlı çalışma gereği..   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeC.tesi Ara. 29, 2007 3:56 am

Exclamation Chi enerjisi tanımlanacak bir şey değildir.Evrenin özü,maddenin temel öğesi..bedenimizde dolaşan yaşam enerjisi...Ancak bu enerjinin tai chi Yoga,reiki gibi enerji sitemlerini çalışarak hissetmek gerekir.tai chi özellikle bu mamacau ygun olarak son derece gelşmiş bir sistemdir.ben bir süre Chi Gung çalıştım.nefes ve enerji çalışmaları yaptım.Özellikle dikkatimi çeken Chi Gung ve tai chi yaptığınızda Wing tsun formlarını da daha farklı çiziyor ve algılıyorsunuz.bence önemli olan bir enerji sitemini uzun süre ve sabırlı çalışarak deneyim kazanmak.daldan dala konmak iyi değil..
swana

MesajKonu: Tai chi ve pushing hands   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimeC.tesi Ocak 05, 2008 4:10 am

Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Tccw10

ÇOk güzel bir site.yeni üye oldum.tai Chi Chuan formları dışında yapılan partner çalışmaları(push hands) esas amacı nedir.Görünüşte savunma tekniklerine benzemekle beraber enerji çalışmaları özelliği de gösteriyor.Bu iki nokta bu çalışmalarda nasılbağdaşıyor.tai chi de Push hand ne kadar önemli?
gökhan

MesajKonu: Pushing hands   Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz.. Icon_minitimePaz Mayıs 04, 2008 3:57 am

Tai Chi Chuan konseptinde kendi başımıza yaptığımız formlar temel çalışmaları öğrenmek,nefes ve konsantrasyonu geliştirmrk için yapılır.Formlar sayesinde Chi enerji akışını yönlendirmeyi öğrenebiliriz.Ancak Pushing hands diye tabir edilen ikli çalışmalar Chi'yi ve mental kontroü geliştirmek için yapılır.Burada belirli teknikler partnere enerjetik olarak yapışık kalınarak yapılır.Partnerin baskı ve itişleri dirençsizlik prensibi etrafında yönlendirilir.beden kasılmaz,zihin gevşek bırakılır.Aynı zamanda belirli saldırı ve savunma temeli oluşturulur.

Bu çalışmalar Wing tsun sanatındaki Chi Sao egsersizlerine benzer.İçsel gücü geliştirmede Chi Sao ne kadar önemli ise PUshing hands(TUi SHou) da okadar önemlidir.

Artık Tai Chi Chuan üzerine sohbet edebiliriz..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-