TAİ CHİ CHUAN FORUMU
TAİ CHİ CHUAN FORUMU
TAİ CHİ CHUAN FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TAİ CHİ CHUAN FORUMU

Tai Chi bilgi forumu

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Çeitli Tai Chi videoları
Tai chi de buluşalım Icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2014 11:41 pm tarafından sonsuzkainat

» Tai chi öğrenme programı-açıklamalı görüntülü,3 boyutlu
Tai chi de buluşalım Icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2014 2:14 pm tarafından sonsuzkainat

» Tai Chi ve Tez
Tai chi de buluşalım Icon_minitimePaz Kas. 10, 2013 10:04 am tarafından kup

» tai chi öğrenmek ,eğer kaderde varsa!!!!
Tai chi de buluşalım Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 5:50 pm tarafından Aleks

» Nefes çalışmaları
Tai chi de buluşalım Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 5:45 pm tarafından Aleks

» Tai Chi ve mistisizm
Tai chi de buluşalım Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 5:41 pm tarafından Aleks

» Tai chi nei kung dersleri
Tai chi de buluşalım Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 5:37 pm tarafından Aleks

» CHİ KUNG-1
Tai chi de buluşalım Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 3:19 pm tarafından Admin

» link çalışmıyor.
Tai chi de buluşalım Icon_minitimeÇarş. Tem. 21, 2010 1:47 am tarafından cicek

Bilgisayar problemleri
Bilgisayar ile ilgili sorunlar,programlar,e-kitaplar bu sitede
Bilgidenizi.forumzen.com

Navigation
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forumlara git
Forumlara gitmek için tıkla..!!!!
Partners
free forum
SİFU RAMAZAN GÖKGÖZ

SİFU RAMAZAN GÖKGÖZ
GSM:0535-8700462

mail:ramazangokgoz@gmail.com

EGE FORMKıbrıs Şehitleri cad.Mazhar Zorlu İşhanı No39 kat-1
Alsancak-İzmir

Tai chi de buluşalım

+8
ihsan
Oğuzhan
mançuryakaplanı
Kuşadalı
Aleks
dragon
adil
murat
12 posters
YazarMesaj
murat

murat

Tai chi de buluşalım Empty
MesajKonu: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimeÇarş. Ocak 17, 2007 8:22 am

tai chi sağlık açısından çok önemli, doğru nefes teknikleriyle çalışmak ömüre ömür katar. bir sanatçı ve ses eğitmeni olarak herkese tavsiye ediyorum. araştırın, öğrenin, uygulayın.
adil

adil

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimeÇarş. Ocak 17, 2007 3:02 pm

Tai chi ve Qi Gong çalışmalarına katıldım.Nefes almayı bu sayede öğrendim.hele Qi gong çalışırken hissettiklerimi tarif etmek güç.Çalışmalar bir yerde klamamalı devam ettirilmeli...
dragon

dragon

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 1:54 am

Tai Chi dünyasına katılan bu kaliteli siteyi daha ilk siteye girişimde tuttum.Her şey yerli yerinde.Tai chi ile uğraşanların kolayca bilgilere videolara ulaşabileceği bir bölüm.Evet,bir buluşma yeri.

Akıllı bir adam yalnız kendi tecrübelerinden, çok akıllı bir adam başkalarının da tecrübelerinden yararlanır.(Çin Atasözü)
Aleks

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 7:31 am

Bir süre Tai chi yaptım ve işlerimin yoğunluğu devam etmemi engelledi.Siteler tekrar başlamak için motive ediyor.24 Formun yarısında kalmak acı veriyor.Öğrendiklerimi hep tekrar ettim.Site mükemmel olmuş.... bounce
Özgür-to
Misafir

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 8:00 am

3yıldır tai Chi yapıyorum.Daha önce okuduğum bir kaç kitaptan etkilenerek İzmir'de ramazan Gökgöz ile Tai Chi Chuana başladım.Zamanla tai Chi'nin gerçekten vazgeçilmez olduğunu anladım.Günde 15-20 dakika mutlaka çalışıyorum.Bunun dışında zamanım olduğunda Chi Kung,Tai CHi Form ve özellikle nefes çalışmalarımı yapıyorum.Yörünge çalışmalarımı düzenli sürdürüyorum.Ara vermeye gelmiyor
Kuşadalı

Kuşadalı

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePerş. Ocak 18, 2007 2:00 pm

2001 Kasımında Ramazan Hoca ile başladığım tai Chi Chuan çalışmalarımı bu sanatı daha detaylı öğrenmek için özel ders bazında devam ettirdim.tai Chi Chuan formları (108 Form)dahil yoğun şekilde çalışarak,Pushing hands pratiklerini de uygulamalar dahil yaptım.Taoist enerji meditasyon tekniklerini uzun süre öğrendim ve her gün düzenli çalışarak uyguladım.Kendimi bir anda önceden sadece bir kaç kitapta okuduğum Thai chi ve taoist sistemin içinde buldum.hala büyük şevkle devam ediyorum.İleri taoist meditasyon tekniklerini öğreniyorum.
Düzenli solunum,form çalışması,5 element meditasyonu,Kozmik yörünge,Demir gömlrek pratikleri benim günlük yaşamımın bir parçası haline geldi.Tai Chi sistemini ve taoizmi bütün olarak görmeli ve düzenli çalışmalıdır..
tai chi ile beraber Wing tsun çalışmalarımı da aksatmadan yürütüyorum.İkisi de benim için değerli.Bu sistemleri öğrenmekle yaşantım değişti.Kendimi daha genç ,enerjik ve sağlıklı hissediyorum...her çalışmada yepyeni tadlar hissetmek bana heyecan veriyor.Sonsuz bir macera...
mançuryakaplanı

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimeC.tesi Ocak 20, 2007 5:36 am

Tai chi hayatım Şubat 2001'de başladı.Birinci yılın sonunda tai chi'nin benim için milat olduğu hakkında şüphelerim vardı...Bu gün benim için artık kesin bir milad...Çünkü kendim tai chi oldum.nefesiyle,formuyla,zihin-beden bütünlüğü ve farkındalığı ile bu böyle...Tai chi olmadan yaşamı düşünemem zaten,(mazallah...!!!! Cool
Ömrümün sonuna kadar devam edeceğim,boyut değiştirdiğimde ise mümkünse özel izinle yine yola devam.... sunny
murat

murat

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePtsi Ocak 22, 2007 1:43 am

Wing tsun yapan öğrenciler aynı zamanda Tai chi de yaptıklarında bunun olumlu etkilerini görecekler.nefes,konsantrasyon,beden farkındalığı ve Tao felsefesi bunlar az şeyler değil....
Oğuzhan

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePerş. Ocak 25, 2007 10:40 am

Tai chi chuan çalışmaları mide ve sindirim problemleri üzerinde ne gibi faydalar sağlar? drunken
ihsan

ihsan

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePaz Şub. 04, 2007 2:08 pm

Tai chinin sağlık üzerinde olumlu etkileri tai chi ve sağlık bölümünde detaylı anlatılmış.Oradan bilgi edinebilirsiniz..
Arkadaşlar şu klibi hemen izleyebilirsiniz..

http://www.hsing-i.com/pics/WCTCs1Frm.mpg
dragon

dragon

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePerş. Şub. 08, 2007 2:28 am

Tai chi chuan izmir'in 2 tane sitesi var.Hummalı b,ir çaışma sonucu bu kadarı ortaya çıktı..peki Tai chi chuan yapanlar nerde?yazılar yazılmalı,sorular gelmeliydi......sadece okuyup geçmek olmaz..Siz sorular sorun ki,sitede daha geniş sorulara yer verilsin....
boddhi

MesajKonu: tc   Tai chi de buluşalım Icon_minitimeCuma Mart 23, 2007 7:06 am

ben de istabulda 1yıldır Tai Chi chuan yapıyorum.Sitenizdeki bilgilerden oldukça yararlanıyorum.108 formu öğrenmenin avantajları nelerdir?
karaca

karaca

MesajKonu: Geri: Tai chi de buluşalım   Tai chi de buluşalım Icon_minitimeSalı Haz. 05, 2007 9:37 am

Ben bu tür uzakdoğu felsefesini ve tai chi gibi önemli santları tanıtan siteleri çok önemsiyorum.Ancak siteye giren arkadaşların da yazı ,soru ve yorumşlarınında önemli olduğunu düşünüyorum.Gerçi zaman zaman hepimiz örneğin bilgisayarla ilgili bir siteden ya da müzik sitesinden download ettikten sonra arkamıza bile bakmadan kaçarcasına uzaklaşıyoruz Laughing .Ne var ki bu doğru değil.Forumlara katkıda bulunalım. alien
karaca

karaca

MesajKonu: Yazılar   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePaz Ağus. 19, 2007 8:03 am

Biraz daha sıklıkla bu siteyi ziyaret eder sorular sorarsak hem siteye kakımız olur,hem de çok önmeli bilgileri öğrenmiş oluruz.Türkiyede tai Chi çok bilinen bir sitem olduğu halde burada ziyaretçi çok az..Biraz gayret edelim.
by-saw

MesajKonu: Tai chi izmir   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePerş. Ara. 27, 2007 4:29 am

İzmirde tai chi faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?
Admin
Admin

MesajKonu: Tai chi'nin ezoterik yönleri..   Tai chi de buluşalım Icon_minitimePerş. Eyl. 11, 2008 5:54 am

TAİ CHİ CHUAN'ını ezoterik yönleri...
Tai Chi ezoterik bir sitemdir.Enerji sistemimimz üzerinde yapılan çalışmalar daha sonraki aşamalarda ruhsal çalışmalara yönelir.bedenin titreşiminin yükseltilmesi sonucu beden-zihin bütünlüğü sağlanarak duyudışı -parapsişik yeteneklerin geliştirilmesi aşaması başlar.Bu amaç değil sade araçtır.astral,seyahat,psikokinesi,hydrokinezi,prokinezi gibi yetenekler sadece gelişim aracıdır.
ezoterik sistemler evrensel sırları şifreli olarak aktarır.Yani dışarda olan dışarda kalır.Ancak inisiyatik süreçlere dahil olanlar içsel çalışmalarla bu bilgilere ulaşır.

''Önce tek vardı,tek kendi tezahürünü gösterdi,bütün ikiye bölünüdü,ilk hareket sonucu.İki saf enerjiden üç saf bir türedi.5 element den binbir tür meydana geldi''

TEKİL-ÇOĞUL
Çoğulu doğuran TEK idi.Ancak sebepler ile.Sebepler varoluş sürecini temsil eder.

İnsan bir mikro evrendir.Evrendeki bütün oluşum insanda tezahür etmiştir.
Yaratıcı sebep kendini insana yansıtmıştır.
''O hiçbir yere sığmaz,fakat insanın inana kalbine sığdı''
burada inanmak faktörünü dini inaç gibi algılamanın ötesinde İDRAK olarak görmek gerekir.Yani yaratıyı ve yaratılış sebebimimzi keşfetmemiş için önce kendimizi tanımamız gerekir.
''Kendini bilen rabbini de bilir''

tai chi bir nevi kendimizi tanıma ve kendi özümüzü bulma ssitemidir.sadece bir tanesidir.
tai Chi siteminin bu önemli yönünü anlamak için ve evrensel varoluş süreci ile Tai CHi sisteminin enerjetik çalışmaları arasındaki bağlantıyı anlamak için Dinler ve felsefi bilgiler aracılığı ile bizlere ulaşan ve semboller içeren bilgileri karşılaştırmamız gerekir.Sembolleri biraz açmamız gerekir.
gerçi bu arada internette sembolleri açarak varoluş sırlarını mu2dan başlayarak mısır üzerinden Hindistan2a uzatıp açıklama yapanlar var.Bunlar çok güzel.fakat insana bağlama yönü açık kalmış.gerekçe ise bilgiler gizli kalmalı.
benim önerim illa gizli kalması gerekenler kalsın,fakat insanların aydınlanması için bir kısmını açalım.Şu işi biraz liberal ele alalım.zayen herkesin alacağı anlayacağı kadardır.

devam edeceğiz.eskisi kadar uzun yazamıyorum...dediğim gibi varoluşun temeli,dünya ve evrenin yaradılışı,inan evren ilşkisi ..bu konularda sembolleri taoistik açıdan ele alacağım...
http://taichizmir.forumzen.com

Tai chi de buluşalım
1 sayfadaki 1 sayfası